Odrůda Rulandské modré - Pinot noir

Z historie vína

Rulandské modré - Pinot noir, je jedna z nejrozšířenějších odrůd na světě, která vznikla samovolným křížením ve Francii odrůd Mlynářky - Pinot meunier x Tramín. Do Čech ho nechal přivézt císař Karel IV. Bývá nazývána královnou červených vín. Je to velmi mrazuvzdorná odrůda s malými hrozny, které mají malé bobule modré barvy s kořenitou chutí.

Čím vás víno zaujme

Vína odrůdy Pinot noir mají mnoho variant. Většinou jsou rubínové barvy s nazlátlým okrajem. Vůně mladých vín připomíná lesní ovoce, maliny, jahody, ostružiny, z dobře vyzrálých hroznů spíše černé třešně. Ve vyzrálých vínech se objevuje vůně kůže, kouř, sušené švestky nebo povidla.Chuť je velmi přitažlivá s velmi jemnými tříslovinami a ohromnou plností. Jsou velmi vhodné pro dlouhodobé skladování a to až v řádu desítek let.

K čemu se víno Rulandské modré hodí

Pro svou kvalitu lze tato vína podávat bez pokrmů k obdivu jejich vůní a chutí. Při stolování se podávají k pečeným masům, k nadívané drůbeži, doporučují se k pokrmům z hub a k mnoha druhům sýrům.

Kde odrůdu Rulandské modré pěstujeme

Plodnost odrůdy je pravidelná a dobrá. Vyžaduje nejlepší polohy, na hlinitých půdách dává plná vína tmavších barev, což je náš případ. Pěstujeme ji ve dvou částech svažitých tratí Tabule s jižní a jihovýchodní expozicí.

 

obrázky

Sledujte nás na
Sledujte novinky e-mailem
a neunikne vám žádná aktualita
z našeho vinařství
  
Nejnovější fotografie
Kde nás najdete

Pod Sokolovnou 1185/17
Svatobořice - Mistřín 696 04


Ukázat na mapě

Vinařství:

tel.: + 420 603 275 655
e-mail: josef.dufek@vinarstvi-dufek.cz


Ubytování:

tel.: +420 604 452 983
e-mail: rezervace@vinarstvi-dufek.cz