Degustace vína s ubytováním

Jak přijít vínu na chuť?


 Ochutnávejte, degustujte, vnímejte a užívejte.  Zrak, čich a chuť bezesporu patří mezi smysly, které pomohou udělat si zásadní obrázek o kvalitě vína. Pro vinaře je degustace jedním z nejpříjemnějších momentů celého zrodu lahodného vinného moku, chvíle netrpělivého očekávání, zda se dílo podařilo. Chcete-li strávit příjemné chvíle s přáteli, poslechnout si, jak víno vzniká, čím vším musí projít, než stane ve sklence přímo před vámi, neváhejte a přijďte na degustaci.

Dobré víno se stává výjimečným teprve tehdy,
pijeme-li ho ve společnosti výjimečných lidí. 

Typy degustace

V našem vinařství provádíme několik typů degustací. Můžeme je rozdělit na ochutnávání vín mladých, ročníkových, archivních, barikových nebo v některých obdobích i ochutnávání přímo z tanku, což je limitováno počtem osob. Chcete se dozvědět i něco málo z naší historie? Po dohodě lze udělat degustaci spojenou s prohlídkou našeho historického sklepa z roku 1540.


Kde degustujeme

Nejčastěji degustujeme přímo mezi sudy, v té správné atmosféře. Další prostory jsou v kvelbeném sklepě, vinotéce, v historickém sklepě, na zastřešené předzahrádce, ve výrobě mezi tanky či pro větší skupiny na sále. Volba je vždy na našich hostech, ale je to limitováno počtem osob pro ten který prostor.


Kolik je degustační dávka

Ani málo, ani moc, jednoduše tak akorát. Degustační vzorek je jedna láhev 0,75 l. Optimální počet degustujících je 15 osob, kdy vychází 0,5 dcl na hlavu. Minimální počet není omezen, cena degustace zůstává stejná, nedopité láhve zůstávají k dispozici hostům.
I v opačném případě se však může degustace zúčastnit více osob, maximálně 20-22, takže degustační dávka je menší.

Degustace jsou vždy vedené zkušeným sklepmistrem a jejich součástí je seznámení s vinařstvím, jeho historií, technologií výroby, ale především výkladem o degustovaných vínech. Součástí degustace mohou být i témata, která vyplynuly během degustace z diskuse či dotazů.

V ceně degustace se podává degustační sousto – chléb nebo bílé pečivo na smazání chutí mezi jednotlivými degustovanými vzorky.

Na přání lze přichystat i něco na zub, například sýrové talíře (150 g/120,-Kč )

 


Degustace č. 1

 • 8 lahví přívlastkových vín ve složení 5 bílých vín, 1 rosé a 2 červené
 • jedná se vždy o vína oceněná na soutěžích v provedení suché, polosuché, polosladké
 • ochutnávka 2 mladých vín přímo z tanků

Cena degustace 3 199 Kč

Degustace č. 2

 • 12 lahví přívlastkových vín ve složení 7 bílých vín, 1 rosé a 4 červené, z nich 1 barrique
 • jedná se vždy o vína oceněná na soutěžích, v provedení suché, polosuché, polosladké
 • ochutnávka 3 mladých vín přímo z tanků

Cena degustace 4 499 Kč

Degustace č. 3

 • 16 lahví přívlastkových vín ve složení 10 bílých vín, z nichž 1 v kategorii výběr z bobulí, 1 rosé a 5 červených, z nichž 1 barrique
 • Jedná se vždy o vína oceněná na soutěžích v provedení suché, polosuché, polosladké a sladké
 • ochutnávka 4 mladých vín přímo z tanků

Cena degustace 5 799 Kč

Speciální degustace takříkajíc pro „fajnšmekry“

 • 15 lahví přívlastkových vín, jejichž složení je konzultováno s objednavatelem. V opačném případě sestavuje složení sklepmistr.
 • V této kolekci jsou vína všech kategorií včetně ledového, ale především vína archivní, která píšou historii vinařství a získala nejvyšší ocenění – například byla zapsána v knize „1000 nejlepších vín planety“
 • ochutnávka 5 mladých vín přímo z tanků

Cena degustace 7999 Kč

hr_hrozny.png
Poznejte chuť Moravského Toskánska

 


U degustací č.1, 2 a 3 platí vždy zásada kolik vzorků tolik odrůd. I u těchto degustací lze po dohodě změnit zaměření, např. více vín polosuchých nebo červených a podobně. V případě párů či malých skupin do 5 osob možno domluvit individuální degustaci na telefonu 602 540 500.

Jelikož k dobrému vínu patří i dobré jídlo, mohou si naši hosté po degustaci dopřát některou z našich specialit či využít náš penzion k přespání.

Sledujte nás na
Sledujte novinky e-mailem
a neunikne vám žádná aktualita
z našeho vinařství
  
Nejnovější fotografie
Kde nás najdete

Pod Sokolovnou 1185/17
Svatobořice - Mistřín 696 04


Ukázat na mapě

Vinařství:

tel.: + 420 603 275 655
e-mail: josef.dufek@vinarstvi-dufek.cz


Ubytování:

tel.: +420 731 444 288
e-mail: rezervace@vinarstvi-dufek.cz