Concours Mondial de Bruxelles 2018

Letošní již 25. ročník velmi prestižní mezinárodní soutěže Concours Mondial de Bruxelles se poprvé ve své historii konal v Asii, konkrétně v hlavní městě Číny, Pekingu. Pořadatelé se akce zhostili opět s grácií sobě vlastní a představili jak tradice své země, tak překvapili moderním pojetím akce.

Soutěže se zúčastnilo přes 9 000 vín z celého světa. V této silné konkurenci opět uspěla česká a moravská vína a to tak, že si odváží rovnou 35 medailí.

Naše vinařství přispělo k tomuto velkému úspěchu jednou stříbrnou medailí a to za naše smetanovo-vanilkové Cuveé Chardonnay + Pinot Blanc 2015, výběr z hroznů - Barrique, které mimo jiné uspělo také na soutěži Bacchus Madrid.

Concours Mondial de Bruxelles je světová výstava a soutěž vín založená roku 1994 novinářem a exprezidentem Mezinárodní organizace novinářů píšících o víně (F.I.J.E.V.) Louisem Havauxem. Od té doby si soutěž vydobyla neobyčejnou prestiž a stala se jednou z nejvyhledávanějších světových soutěží. Od roku 2006 soutěž hostí pokaždé jiný vinařský region a letos zavítala soutěž poprvé do Asie.

Příští ročník soutěže Concou Concours Mondial de Bruxelles bude hostit městečko Aigle ve švýcarské oblasti Vaud. Město je nádherně umístěné na okraji údolí Rhone, obklopené působivými švýcarskými Alpami.

 

Podívejte se, jak se hodnotila vína v Pekingu
Řekni o nás svým přátelům
Sledujte nás na
Sledujte novinky e-mailem
a neunikne vám žádná aktualita
z našeho vinařství
  
Nejnovější fotografie
Kde nás najdete

Pod Sokolovnou 1185/17
Svatobořice - Mistřín 696 04


Ukázat na mapě

Vinařství:

tel.: + 420 603 275 655
e-mail: josef.dufek@vinarstvi-dufek.cz


Ubytování:

tel.: +420 604 452 983
e-mail: rezervace@vinarstvi-dufek.cz