Jarní zpravodajství z Vinařství DUFEK

Aprílové počasí si s námi sice trošku pohrává, ale přesto jaro už je tu. Podle starých vinařů, by měl každý vinař ukončit ve svém vinohradu do Velikonoc předjarní práce tj. řez a vyvázání révy. I Vinařství DUFEK přes svou rozlohu vinohradů může oznámit - hotovo!

 

vinohrady-vinarstvi-dufek.jpg

Obr. Podle starých vinařů, by měl každý vinař znát svůj vinohrad i poslepu

 

Co nového se v našem vinařství od začátku roku událo? Začali jsme slibně. Do nového roku 2017 jsme vkročili správnou nohou s účastí v řadě mezinárodních soutěží. Hned leden jsme rozsvítili zlatem, a to v soutěži Vinalies Internationales Paris za náš Kerner, výběr z hroznů, 2016.

Svou výjimečnost Kerner dokázal i ve Španělsku na soutěži Bacchus Madrid. V náročné soutěži s tvrdou konkurencí obstál na výbornou a získal stříbrnou medaili.

Vína z roku 2016 - zřejmě dobrý ročník

Ano, ročník 2016 sklízí mnoho úspěchů a vína z tohoto roku mají bezpochyby skvělé předpoklady pro další zrání.

To, že vína ročníku 2016 budou vysoce kvalitní, se ukázalo s každou další soutěží. Například na VINUM JUVENALE se vína ročníku 2016 zabydlela na zlatých a stříbrných příčkách. Za zmínku stojí Můller Thurgau, coby vítěz kategorie, dále Veltlínské zelené či Ryzlink vlašský - za všechny jsme získali zlato. 

V březnu jsme se pochlubili 100% úspěchem na 17. ročníku mezinárodní soutěže VITIS AUREA MODRA. Všech 18 nominovaných vín, opět ročník 2016, uspělo a všechny vzorky získaly medaile, včetně ocenění nejvyššího za Solaris, výběr z bobulí.

A pokračujeme dále…

Na jedné z nejstarších soutěží vín Slovenské republiky v Pezinku jsme se usídlili na první příčce se Sylvánským zeleným, pozdní sběr 2016. Vyrovnanost a kvalita všech ostatních vzorků se zde potvrdila v plné síle, všech 14 vzorků vín bylo oceněno medailemi. A ročník? Jak jinak - 2016. 

 


Dlouhé dny poctivé práce ve vinohradu přináší dlouhé večery radosti s dobrým vínem.

Josef Dufek – majitel vinařství


 

A co u nás, jak jsme bodovali na naší půdě?

Začátkem dubna jsme se zúčastnili již tradičně soutěžní přehlídky vín o Zlatou Hustopečskou pečeť, kde jsme obstáli na jedničku. Do soutěže jsme poslali vína z odrůd Veltlínské zelené, Tramín červený a Ryzlink rýnský. Dopadlo to výborně, máme v kapse 5 medailí. Zlato pro Tramín, stříbro za Veltlín a bronz za Ryzlink.

Vítězství na Buchlově aneb specializovaná výstava Den vína Buchlovice. Na této reprezentativní výstavě vybraných odrůd vín z celé republiky jsme získali zlato, stříbro i bronz. Zde se umístila nejen vína ročníku 2016, ale zabodoval i Cabernet Sauvignon či Cabenet Moravia, ročníky 2015.

Naše vína ani letos nezklamala na největší české soutěži vín na Vinařských Litoměřicích, které se pravidelně účastníme. Na této výstavě jsme byli celkem 3x šampioni a nikdy jsme neskončili hůře jak třetí. I v letošním roce tomu nebylo jinak. Náš Tramín byl ohodnocen Velkou zlatou medailí a i řada ostatních vín ročníku 2016 si odvezla zasloužená ocenění.

Nejen odrůdová vína hrají prim. Po letech, kdy středem našeho zájmu byla především vína odrůdová, jsme se rozhodli začít s výrobou vín typu cuvée a vín známkových. Úspěch na sebe nenechal čekat a byl korunován jednou zlatou a dvěma stříbrnými medailemi na specializované výstavě s mezinárodním obsazením v Ostravě.

Za hranicemi jsme inspirací

Jaro se u nás nese nejen v duchu soutěží, ale i ve znamení zahraničních návštěv. Návštěva z Kyrgyzské republiky nám umožnila oprášit ruštinu a degustace, která následovala, probíhala právě v tomto jazyce. Byli jsme mile překvapeni, jak se naši zahraniční hosté dovedli orientovat i v sušších vínech.

Vzdělání není nikdy dost a těší nás, že jsme mohli být opět inspirací pro naše polské kolegy, kteří k nám jezdí pravidelně sledovat novinky a trendy v pěstování vína. Tentokrát se návštěva nesla v duchu sektů, polští kolegové nás zasypali řadou dotazů, tak uvidíme, jak se jim podaří jejich první produkce těchto vín.


Nezapomeňte, 6. květen se kvapem blíží a s ním výstava vín ve Vinařství DUFEK
Řekni o nás svým přátelům
Sledujte nás na
Sledujte novinky e-mailem
a neunikne vám žádná aktualita
z našeho vinařství
  
Nejnovější fotografie
Kde nás najdete

Pod Sokolovnou 1185/17
Svatobořice - Mistřín 696 04


Ukázat na mapě

Vinařství:

tel.: + 420 603 275 655
e-mail: josef.dufek@vinarstvi-dufek.cz


Ubytování:

tel.: +420 731 444 288
e-mail: rezervace@vinarstvi-dufek.cz