Opět máme zástupce mezi 100 nejlepšími víny ČR

Po roce máme opět zástupce v Solónu vín. V konkurenci 2199 vín naše vína získala jednu zlatou a jednu stříbrnou medaily.  Letos byla konkurence ještě vyšší než z předchozích letech.

„Při hodnocení letošního ročníku jsme poprvé umožnili finálovou účast dvojnásobnému počtu vín oproti předchozím létům, tedy 400 nejlepším vínům z předchozích kol soutěže. Větší počet prvotřídních vín ve finále ještě zvýšil odbornou úroveň posuzování vín v soutěži a s tím o kvalitu vín hodných prestižního ocenění ‚Zlatá medaile Salonu vín‘,“ komentuje letošní novinku Ing. Pavel Krška, ředitel Národního vinařského centra, které soutěž organizuje

Jaképak že víno patří mezi 100 nejlepších vín ČR pro rok 2019 a je držitelem zlaté medaile?

Jedná se o Rulandské bíle - suché, z ročníku 2015.  Víno obsahuje 0,5 g/l zbytkového cuu a 7,1 g/l kyselinky 7,1. Je světle zelenožluté barvy,  v plné vůni můžete vnímat tóny hrušek, kdoule, jižního ovoce či lesních jahod s jemným projevem zrání v sudu. To se nejvíce projevuje v chuti. Ta je komplexní, elegantní s jemnými kyselinkami a dlouhou dochutí. Víno bylo po fermentaci v nerez tanku krášleno v použitých burgundských sudech. Hrozny pochází z keřů starších 30-ti let,  trati z hlinitopísčitým podložím.

Stříbrnou medaili získalo Grand Cuvée Pinot Blanc - výběr z hroznů. Cuveé vzniklo kupáží Pinot Blanc 2015 + Pinot Blanc 2016. Má 0,9 g/l zbytkového cukru a 6 g/l kyseliny. Víno je zlatožluté barvy, vůně typická pro Pinot Blanc s tóny hrušky a kdoule s podtextem jemně vypáleného sudu. V chuti je mohutné s nekonečně dlouhou krémovou dochutí. Toto vyjímečné víno bylo vyrobeno kupáží Pinot Blanc roč. 2015 a 2016 z našich nejlepších viničních tratí s velmi starých keřů. Bylo vyrobeno ručně tradičním způsobem s minimálními vlivy moderní technologie. Po celou dobu svého vývoje fermentovalo a zrálo ve francouzských burgundských sudech s lehkým vypálením včetně jablečno-mléčné fermentace a to vše bez použití oxidu siřičitého. Ten byl poprvé použit při stáčení ze sudů a kupážování do jednoho tanku. Po ročním scelením bylo víno lahvováno do typických francouzských lahví k dalšímu zrání na láhvi.

rulandske-bile-2015.jpg

O vínech v Salonu vín pro rok 2019

V expozici Salonu vín budou stále prezentována vína oceněná zlatou medailí Salonu vín ČR.

V poměrném zastoupení bylo do kolekce vybráno 71 bílých vín, z nichž 43 bylo suchých, 15 polosuchých, 9 polosladkých a 4 sladká. Dále 26 červených vín, z nichž bylo 25 suchých a jedno sladké. Počet doplňují 2 růžová vína, jedno suché a jedno polosladké a také 2 jakostní šumivá vína.

Nejvíce zastoupenou vinařskou podoblastí byly podoblast mikulovská a velkopavlovická s 27, slovácká s 22 a znojemská s 20 víny. Vinařská oblast Čechy je v letošním ročníku Salonu vín zastoupena 3 víny z mělnické podoblasti. 2 jakostní šumivá vína byly bez určení podoblasti.

Nejúspěšnějšími odrůdami letošního ročníku se staly Ryzlink rýnský s 21 zastoupeními, dále Ryzlink vlašský s 10, Rulandské modré s 8, Sauvignon a Rulandské bílé se 6 a Frankovka a Veltlínské zelené s 5 zastoupeními.

Nejčastěji se v letošním Salonu vín setkáme s ročníkem 2017 se 45 víny, dále ročníkem 2015 s 34 víny a ročníkem 2016 se 17 víny. Nejstarší víno v letošním Salonu vín je z roku 2009.

salon-vin-expozice.jpg
Řekni o nás svým přátelům
Sledujte nás na
Sledujte novinky e-mailem
a neunikne vám žádná aktualita
z našeho vinařství
  
Nejnovější fotografie
Kde nás najdete

Pod Sokolovnou 1185/17
Svatobořice - Mistřín 696 04


Ukázat na mapě

Vinařství:

tel.: + 420 603 275 655
e-mail: josef.dufek@vinarstvi-dufek.cz


Ubytování:

tel.: +420 731 444 288
e-mail: rezervace@vinarstvi-dufek.cz