Cuveé s královskými jmény - Vannius a Furtius

Po našem úspěšném cuveé Veronika, které vyrábíme již několik let, jsme se rozhodli  obohatit naši nabídku novými cuveé  s názvy Vannius a Furtius. Při přemýšlení o jejich názvech jsme zabrousili do dávné historie osídlení na našem území.

Z dostupných pramenů víme, že před Slovany zde působily kmeny Kvádů. Když Římané tyto území obsadili, tak jmenovali jednoho kvádského náčelním králem jménem Vannius, následující král nesl jméno Furtius. Takže naše nové cuveé nesou jména prvních známých králů na našem území po Kristu.


VANNIUS – toto cuveé vzniklo z našich vyhlášených odrůd, Veltlínského zeleného a Ryzlinku vlašského. Ve vůni se snoubí lípový květ Veltlínu s angreštovými tóny Vlašáku. Vyšší kyselinka byla potlačena zbytkovým cukrem. Výsledkem je mohutné, harmonické ale především velmi šťavnaté víno s dlouhou perzistencí.


FURTIUS – cílem tohoto cuveé bylo vytvořit líbivé, dobře pitelné víno. To umožnila právě kupáž Hibernalu, Ryzlinku rýnského a Chardonnay. První vnesl do vína kořenitost, druhý kyselinku a třetí ovocitost. Výsledkem je víno se širokým spektrem vůní, v chuti plné, vyvážené s dlouhou dochutí.

Věříme, že nové cuveé získají své příznivce a zařadí se mezi oblíbené.
Řekni o nás svým přátelům
Sledujte nás na
Sledujte novinky e-mailem
a neunikne vám žádná aktualita
z našeho vinařství
  
Nejnovější fotografie
Kde nás najdete

Pod Sokolovnou 1185/17
Svatobořice - Mistřín 696 04


Ukázat na mapě

Vinařství:

tel.: + 420 603 275 655
e-mail: josef.dufek@vinarstvi-dufek.cz


Ubytování:

tel.: +420 731 444 288
e-mail: rezervace@vinarstvi-dufek.cz