Naše vína se v roce 2018 mezi těmi nejlepšími neztratila

Leden - úspěch v Salonu vín


Začátek roku se jako každoročně nese ve znamení Salonu vín. A že to byl začátek parádní.  V loňském roce jsme získali 7 medailí, 4 zlaté a 3 stříbrné. Předzvěst úspěšného roku.

Zlaté medaile jsme si odvezli za:

 • Cuvée Charonnay + Pinot Blanc, výběr z hroznů 2015
 • Zweigeltrebe ve výběru z hroznů z roku 2015
 • Rulandské modré barrique 2013, výběr z hroznů
 • Rulandské modré 2015, výběr z hroznů

vyrobce-vina-oceneneho-zlatou-medaili-salon-vin-2018.jpg

Únor - hodnocení mladých vín


5 zlatých z Vinum Juvenale - největší soutěže mladých vín

V Brně se druhý měsíc v roce každoročně pořádá největší výstava mladých vín. První známka toho, jaká budou vína. Nás potěšilo 6 medailí, z toho 5 zlatých. 3x jsme bodovali s různými šaržemi Pálavy (loni byla fakt dost dobrá) a další zlaté získala vína Sauvignon 2017 - pozdní sběr, Hibernal 2017 - pozdní sběr.

juvenale.jpg

Březen - zlatá Paříž nebo slavíci z Madridu


Zlato z Paříže

Březen je ve znamení řady tuzemských i mezinárodních výstav vín. Jako první dorazily výsledky z Paříže, konkrétně z mezinárodní a vysoce ceněné soutěže vín Vinalies Internationales Paris. Předloni uspěl náš panenský Kerner, loni se líbilo, a zlatou medaili získalo, polosuché Rulandské bílé ve výběru z hroznů 2015.


vinalies-internationales-paris.jpg


bocchus-silver-medal-dufek.jpg

Slavíme v Madridu

Začátkem března se v honosných prostorách paláce Casino de Madrid konala jedna  z nejprestižnějších evropských soutěží vína - Bacchus Madrid. My jsme pyšní na naše Cuveé Chardonnay + Pinot Blanc 2015, výběr z hroznů - Barrique, za které jsme si odvezli stříbrnou medaili.

 

Víno pro ženy

Že víno ženám chutná, jsme věděli. Že jsou schopni zorganizovat skvělou výstavu vín, víme také. Ale věděli jste, že ženám nechutnají jen sladká vína? V roce 2018 na výstavě vín pořádané a hodnocené výhradně ženami, MEDITRINA - ženy vína, zvítězila naše Frankovka 2015, výběr z hroznů, s 0,5 g zbytkového cukru. Je to tak, i suchá vína mohou uspět u žen.

Mimo vítěznou Frankovku jsme si odvezli velkou zlatou za Pinot Noir 2015, výběr z hroznů - suché - nejlepší rulandské modré v soutěži. Uspěli jsme i s bílými víny. Odvážíme si zlatou medaili za Hibernal 2017 v pozdním sběru a Chardonnay 2015 - výběr z bobulí.


meditrina.jpg

21 oceněných vín z Vinných trhů Pezinok

K tomu nemáme co dodat. 100% úspěch našich vín. Na výstavu jsme poslali 21 vzorků a za všechny i odvážíme ocenění. Nejvíce porotu zaujalo víno Hibernal 2017 v pozdním sběru, o kterém ještě uslyšíte :-)

Duben - konečně máme víno s certifikací


2 zlaté z nejstarší vinařské soutěže světa - Vino Ljubljana

Vy už jistě víte, že vůbec nejstarší vinařská soutěž světa se koná ve slovinské Lublani. Loni byl její 60 ročník a porotu okouzlila 2 naše vína, za která si odvážíme zlaté medaile. Konkrétně za Chardonnay - výběr z bobulí 2015 a Ryzlink vlašský - pozdní sběr 2017.


vino-ljublan.jpg

Slovácko má konečně vína s originální certifikací

A že jsme se načekali. Po téměř 2 letech od založení známky kvality VOC Slovácko, jsou vína s tímto označením na světě.

Jako každá vinařská oblast má svá vína nezaměnitelného charakteru, tak také Slovácko disponuje víny, typických chutí a vůni pro tuto oblast. My jsme pyšní, že mezi tato vína patří i naše Ryzlinky Vlašské, Ryzlinky Rýnské a Rulandské bílé.

voc-slovacko.jpg

Vinařské Litoměřice

Největší výstava vína v Čechách je pro nás každoročně velmi úspěšná. Loni tomu nebylo jinak. Za naše vína si odvážíme hned 9 medailí (6 zlatých a 3 stříbrné).

Zlaté medaile získala vína:

 • Chardonnay 2017 - výběr z hroznů,
 • Ryzlink Vlašský 2017 - pozdní sběr,
 • Muller Thurgaou 2017 - pozdní sběr a to ve 2 šaržích (2217 a 2217-A)
 • Dornfelder 2016 - pozdní sběr
 • Pinot Noir 2015 - výběr z hroznů.

 

Květen - dobýváme nejen Ameriku


Great American International Wine Competition

Letos jsme se poprvé zúčastnili soutěže za velkou louží Great American IWC. A musíme říct, že se nám zadařilo. Kromě 2 zlatých medailí pro Pinot Noir - výběr z hroznů 2013, Barrique a Rulandské bílé - výběr z hroznů 2015, si odvážíme za naše vína ještě 2 stříbrné a 2 bronzové medaile.


great-america-iwc.jpg


Concours Mondial de Bruxelles 2018

25. ročník prestižní mezinárodní soutěže Concours Mondial de Bruxelles se poprvé ve své historii konal v Asii, konkrétně v hlavní městě Číny, Pekingu. Velký úspěch sklidilo smetanovo-vanilkové Cuveé Chardonnay + Pinot Blanc 2015, výběr z hroznů - Barrique, za které jsme stříbrnou medaili.


concours-mondial-bruxelles.jpg

 45. ročník Weinparade Poysdorf

Jen o 15 km jižněji a cca 17 minut jízdy autem se ocitáme v Rakousku, konkrétně ve vinařském městečku Poysdorf. Tady to máme také velmi rádi, konkrétně výstavu vín Weinparade Poysdorf. Každoročně si z této výstavy odvážíme ocenění a i loni naše vína v silné konkurenci uspěla. 5 zlatých a 13 stříbrných medailí jsou toho důkazem.

Která že to vína získala zlato?

 • Ryzlink vlašský - pozdní sběr 2017
 • Rulandské bílé - pozdní sběr 2017
 • Iršai Oliver - pozdní sběr 2017
 • Zweilgeltrebe - výběr z hroznů 2016
 • Rulandské modré - výběr z hroznů 2015

weinparade-poysdorf.jpg

Champion Mikulovských vinných trhů

Mikulovské vinné trhy patří mezi jednu z největších vinařských výstav v rámci ČR, kde můžete ochutnat celou plejádu kvalitních vín od českých, moravských i zahraničních vinařů.

Proto jsme velmi hrdí na úspěch našeho Hibernalu z roku 2017 v pozdním sběru, který si z této soutěže odnesl titul CHAMPION MVT 2018 (vždyť jsem říkal, že o něm ještě uslyšíte :))

Kromě titul CHAMPION jsme si z této výstavy vín odvezli za naše vína ještě 9 zlatých, 7 stříbrných a 4 bronzové medaile.

Srpen - vinařem roku je a nejlepší vína má ...


Vinařem roku jsem se nestal, bohužel

Alespoň pro loňský rok a v očích porotců :-) Nicméně již samotná nominace mezi 8 nejlepších vinařství České republiky svědčí o vysoké kvalitě našich vín. V samotném finálovém kole jsme si sice mezi 3 nejlepší nedostali (tímto gratuluji Mírovi a posílám pozdrav do Mikulova), ale věříme, že ve vašich očích mezi nejlepší patříme. Tak třeba tento rok.

vinar_roku.jpg

Galerie Rulandských vín

Na 12. ročníky prestiční přehlídky vín rulandských odrůd, konané pravidelně v Kyjově, získala hned 3 naše vína zlatou medaili.

 • Rulandské bílé 2015, výběr z hroznů
 • Rulandské šedé 2015, výběr z hroznů
 • Grand cuvée Pinot Noir 2015 + Pinot Noir 2016

TIP pro vás: Pokud máte zájem o dobrá rulandská vína, sáhněte jednoznačně do roku 2015. Vína z tohoto ročníku mají mimořádnou kvalitu.

Říjen - a jdeme do finále


WC VIENNA 2018 - největší výstava vín

Na podzim se konala největší oficiálně uznávaná soutěž vín na světě AWC VIENNA. V konkurenci 12 402 vzorků vín od 1 716 výrobců z 39 zemí jsme si odvezli z 9 nominovaných vín 9 medailí. To značí 100% úspěch.

Nejvíce porotu zaujalo Rulandské bílé - výběr z hroznů 2015 (co jsem říkal o tom ročníku?), za které jsme získali zlatou medaili.


awc-viena.jpg

Grand Prix Vinex 2018

25. ročník mezinárodní vinařské soutěže loni již poosmé pořádalo Národní vinařské centrum. V konkurenci 710 soutěžních vzorků naše vína získala 3 zlaté medaile. A která to byla?

 • Ryzlink rýnský - výběr z hroznů 2015
 • Rulandské modré - výběr z hroznů 2015
 • Frankovka - výběr z hroznů 2015

 


grandprix-vinex.jpg


Podtrženo, sečteno, loňský rok byl pro nás velmi úspěšný. Minimálně v očích porotcůch různých soutěží. A máme důvod věřit, že i ve vašich očích, očích našich zákazníků, se nám loni podařilo vyrobit velmi kvalitní vína (vidíme to na počtu prodaných lahvích). Samozřejmě neusínáme na vavřínech.

Nemálo jsme zainvestovali do nových výrobních prostorů i technologie. Např. jsme nakoupili nové velké dřevěné sudy (jak barikové, tak dubové), aby naše vína měla ty nejlepší podmínky pro zrání a také jsme se dali do stavby nové firemní vinotéky. Jak bude postavena, budeme vás včas informovat.

A nakonec pro vás mám pár tipů z nejlépe hodnocených vín, která by neměla chybět ve vaší vinotéce

Nejlépe hodnocená bílá vína

 • Hibernal - pozdní sběr 2017
 • Cuvée Charonnay + Pinot Blanc, výběr z hroznů 2015
 • Ryzlink rýnský - výběr z hroznů 2015
 • Rulandské bíle - výběr z hroznů 2015


Nejlépe hodnocená červená vína

 • Rulandské modré - výběr z hroznů 2015
 • Rulandské modré barrique 2013, výběr z hroznů
 • Frankovka - výběr z hroznů 2015
 • Zweigeltrebe - výběr z hroznů 2015


Úsměv na rtech a lásku v srdci po celý rok přeje

váš Jožka

hr_hrozny.png
Ochutnejte naše nejlepší vína s odborným výkladem

 

Řekni o nás svým přátelům
Sledujte nás na
Sledujte novinky e-mailem
a neunikne vám žádná aktualita
z našeho vinařství
  
Nejnovější fotografie
Kde nás najdete

Pod Sokolovnou 1185/17
Svatobořice - Mistřín 696 04


Ukázat na mapě

Vinařství:

tel.: + 420 603 275 655
e-mail: josef.dufek@vinarstvi-dufek.cz


Ubytování:

tel.: +420 731 444 288
e-mail: rezervace@vinarstvi-dufek.cz